אביטל שגרה בקומה מעלינו ניגנה בפסנתר כדי שההורים שלה יהיו מרוצים, אבל כשהיא נסגרה איתי בחדר, כמוני גם היא העריצה את תיסלם….

אביטל שגרה בקומה מעלינו ניגנה בפסנתר כדי שההורים שלה יהיו מרוצים, אבל כשהיא נסגרה איתי בחדר, כמוני גם היא העריצה את תיסלם.

כמה שהייתי מתוסלמת.. היה לי קלסר עם כתבות מלהיטון וממעריב לנוער, פוסטרים במקום קירות ותקרה, סיכות עגולות עם לוגו עם ת’ גדולה וחולצות שגזרתי להן פרנזים כדי שיהיו גזעיות. שמעתי את התקליטים שוב ושוב תוך שאני קוראת מהדף הריבועי את המילים ושרה אותן בע”פ.

לפני חודש פורסמה על לוחות המודעות מודעה: 
יושי ודני בהופעה בבית התרבות בשכונה.
כרטיסים במכולת של אדי ב40 ש”ח

אביטל שבמרחק 30 שנה ו80 ק”מ מבניין ילדותנו, הפכה השנה שוב להיות שכנה שלי, הודיעה שתבוא גם, אז ידעתי שבמקרה הכי גרוע נעשה צחוקים.

ערב ההופעה הגיע. יצאנו מהבית 5 דקות לפני “פתיחת דלתות” וליווינו את הטינאייג’רית לבייביסיטר אצל זוג שכנים שבא גם הוא להופעה. הגיעו כ50 איש בני גילנו ככה. היו גם שלושה ילדים ושני קשישים.

בחוץ דיברו קצת על הרשמות לצהרון ועל מי יהיה מנהל בית הספר בשנה הבאה, ואז נכנסו ולמרות שבמודעה כתבו שזה מופע עמידה, לקחו כסאות כתר פלסטיק כחולים מהערמות בצד והתיישבו.

הרוקרים של ילדותנו יושי שדה ודני בסן, עלו לבמונת הפרוביזורית והתיישבו מולנו על כסאות כתר פלסטיק כחולים. חביבים וידידותיים הם שרו לראות אותה היום וחצבים פורחים ואחרי ככלות הכל והתמונה אה אה אה.

על כתפי הימנית ישב גמד רגשן והזיל דמעה, אבל על כתף שמאל ישב המניאק הציני והביקורתי שמדי פעם התקרב למניאק של אביטל והעביר איתו דאחקה תוך שהם צוחקים בקול רם בלי בושה.

כמה שהם הזדקנו, הוא לחשש.
וגם: שיואו, איזו כרס יש לדני.
ומה יושי בא עם מגן זיעה ונעלים עם משבצות שחור לבן??
מזל שיש בשני הצדדים שלהם שני גיטריסטים צעירים, שעוד לא נולדו כשהם התפרקו.
הגמד ניסה להצחיק אותי ועשה חיקוי של דני מקריין פרסומת: “אוהבים נקנקיות??”. הגמד הרגשן, הציץ אליו ואמר לו בקול ילדותי: “זה בכלל לא מצחיק!”

שרנו את כל המילים בע”פ. קלטתי שיושי עושה מבחן מתוסלמים לקהל, וכשהוא שר את השירים מהאלבום הראשון שלא כולם מכירים, הוא מחפש את הממלמלים.

לרגע הצטלבו המבטים שלי ושל דני בסן ונזכרתי שהוא גדל בקרית גת, ואנחנו הבאר-שבעים החשבנו אותו שכן, ואיך הוא התחתן עם מעריצה אחת שקראו לה חגית ונולדה להם שלישיה, ובשניה אחת מיסטית נשאבתי דרך אישוניו כמו עליסה אל ארץ הפלאות וקראתי לו במדויק את כל המחשבות.

הוא חשב:
כל כך הרבה יש כאן עם משקפים.
דודים ודודות שמשלמים 40 שח ומדמיינים שהם בהופעת רוק של תיסלם
סוף סוף קמו והתחילו להזיז את הישבן כאן בבית התרבות של שכונה בורגנית עם שם של איזה פרח.
רוקדים עם כוס חד פעמית של בירה כאילו הם בני 17 בחוף צמח. פאטת
חדר אוכל של קיבוץ שננטש נראה נראה מגניב יותר.
ושתי אלה ממול, הבנו שהייתן מתוסלמות, אבל ככה להשתולל? להרים ידיים? לא תואם גיל בנות! לא תואם את הלוק.

התמונה של ‏‎Ori Nir Winter‎‏.

כתיבת תגובה