“בואי לסיכום השבוע שעבר, תנסי לעשות חיבור בין חנוכה לאלימות נגד נשים….

“בואי לסיכום השבוע שעבר, תנסי לעשות חיבור בין חנוכה לאלימות נגד נשים. תהיי אקטואלית. אנשים אוהבים פוסטים אקטואליים.

אבל לא חיבור בנאלי כזה של להאיר את העולם בחג האור, וגם לא חיבור הומוריסטי נמוך על נשים וסופגניות ותחת.

אני מדברת על תחכום. כזה שיביא זוויות חדשות על כל אחד מהנושאים ויעשה בינהם חיבור אינטיליגנטי. קדימה, נראה אותך”

(4.12.18, העורכת הדמיונית שלי)

*
השבוע קראתי, (קרי שמעתי באפליקציה), בספר “פאני וגבריאל” של נאוה סמל, תיאור מזעזע של נסיון לאונס קבוצתי . פאני, אישה אמיצה וחזקה ניסתה להתנגד. היא שרטה את אחד מהם בפנים, והיא בעטה לאחד מהם בביצים. אישה אמיצה וחזקה מאוד! אבל מה לעשות, כל אישה מול שלושה חיילים שטופי זימה ומוצפי תאווה, זה לא כוחות. הם פשוט תפסו אותה משני צידיה, קרעו לה את הבגדים והפשילו את מכנסי המדים. בסוף היא ניצלה. גם זאת הודות לכח של גבר. קצין בכיר שעבר במקום ושמע אותה צועקת, ירה באוויר וגרש את החיילים המופשלים והשפלים.

אולי זה ישמע לכם מוזר, אבל זה גרם לי לחשוב על הנונשלנטיות בה אני מעיפה את החתולה מהשיש, בכל פעם שהיא עולה ומפריעה לי. פשוט נמאס לי שכל פעם היא עולה ודוחפת את האף שלה לתוך האוכל ושוב ושוב אני צריכה להוריד אותה ושוב לשטוף ידים ושוב לנקות את משטח העבודה ושוב לזרוק את מה שהכנתי. פשוט נמאס. אז אני דוחפת אותה בכח עם מאחורה של הזרוע והמרפק. חתולים הרי נופלים על הרגליים.. אבל אולי פעם היא בטעות נפלה על הגב ולא ראיתי? אולי זה כואב לה? אולי זה מעליב או משפיל? מה שבטוח הוא שאני כופה עליה את רצוני רק בזכות העובדה שאני חזקה ממנה. זה לא הכי הוגן.

זה גרם לי להזכר בפעם ההיא בה משכתי את הילד שלי, מחמל נפשי, בכח מהיד, כשכבר הייתי חסרת אונים, כשכבר אבדה לי הסבלנות ואבדה לי כל הסמכות, כשהילד פשוט לא הקשיב וגם אני כבר לא. בזכות העובדה שהוא לא פרק את הכתף, לא הגעתי למיון ואף אחד לא ידע ואף אחד לא ראה, רק הילד שלי ואני ידענו שאני, אפילו ברגע ההוא בו הייתי הכי חלשה, עדיין הייתי יותר חזקה ממנו, והכח הזה שלי נתן לי את שליטה על סיטואציה אומללה.

זה גרם לי להזכר באותה מורה שהעליבה אותי עד עמקי נשמתי כשהייתי בכיתה א’ (זו שקראה לי “שתלטנית”, סיפרתי לכם על זה פעם). אני הייתי קטנה וכל מילה שלה הייתה גדולה, והצל שלה היה ענק.

זה גרם לי להזכר ולהזכיר שכל אחד חזק על מישהו, אבל לכל אחד יש מישהו שחזק עליו.

*
זה מה שיצא לי, עורכת דמיונית שלי. לא טוב לך, התפטרי!
בטח שמדכדך. איך לא כש100 נשים נרצחו בישראל מ2011 רק בגלל שהן באו לא טוב לגבר שהיה חזק מהן?
האמת, רציתי לסיים אופטימי ולהוסיף פסקה על מקרה בו מישהו השתמש בכוחו כדי להשפיע לטובה על מישהו חלש ממנו, הרי הרוב כאלה, אבל כבר שמעתי אותך בתוך ראשי גוערת בי על האורך של הפוסט ועל חסכון במילים ודיוק ותמצות.

אז במקום זה ומרוב באסה, הלכתי למטבח ודפקתי שלושה (עוד שלושה) רבעים של סופגניה

עכשיו את מרוצה??

כתיבת תגובה