בבוקר שלחתי לדורדור הודעה: “תעשה טובה ממי” (נו טוב, לא כתבתי ממי) “תעשה משהו עם ידית הברזל של דלת הכניסה, היא כל הזמן נופלת….

בבוקר שלחתי לדורדור הודעה: “תעשה טובה ממי” (נו טוב, לא כתבתי ממי) “תעשה משהו עם ידית הברזל של דלת הכניסה, היא כל הזמן נופלת, בסוף היא תיפול למישהו על הרגל, והיא תרסק לו את עצמות כף הרגל, ואז בכי וכאבים ומיון ואשפוז ויהיה ניתוח מסובך כי עצמות כף הרגל זה משהו מורכב ועדין, ואז הוא לא יצליח ואז עוד ניתוח ואז הרב פירר ואז עוד מומחה ואז שיקום ארוך…”

הוא ענה לי הממי הזה: “תתעסקי בלהבין מה גוש הפרווה הג’ינג’י והמטופש שהגיע אלינו אתמול עושה לך בלב. זה יותר פרודוקטיבי”

*
השבוע נכחתי בהרצאה על פסיכולוגיה חיובית.
המרצה (שאם הייתם רואים כמה היא יפה וחמודה הייתם מבינים שאין פלא שהפסיכולוגיה שלה היא כזאת חיובית) סיפרה שהטבע שלנו זה להיות שליליים. היא הסבירה שהשליליות משמשת עבורנו מנגנון הגנה. היא מכינה אותנו להפתעות ולתרחישים שעלולים לקרות לנו, שהרי לדברים טובים לא צריך להתכונן.

היא גם אמרה שכשאנחנו מתמקדים בחולשות של אדם אנו מחזקים את ההיבטים הכושלים, וכשאנחנו מתמקדים בחוזקות, אנחנו משפרים אותן. כך למרות שנשמע הגיוני ששיפור גדול יותר נעשה כשלוקחים חולשה ומשפרים אותה, למעשה ההיפך הוא הנכון.

היא לא אמרה אז אני אומר שמחקרים מוכיחים שחשיבה חיובית משחררת הורמונים עם כוחות ריפוי.

*
יש אנשים שיש להם נטיה להתעלם מדברים רעים. הם לא מתערבבים, לא מתלכלכים, לא שואלים שאלות. אני תמיד חושדת בהם בפחדנות או בתמימות או סתם בטמטום. בדר”כ זה עובד להם יופי עצימת העיניים הזאת, עד שזה לא עובד להם, ואז אני, ז’תומרת הם, חוטפים סטירות, וסטירות זה כואב.

*
השבוע מרקורי השלילי הזה היה כנראה בנסיגה, כי אחרת איך תסבירו שלשתי חברות שלי היה שבוע רע. בכל פעם שכל אחת מהן דיברה איתי על כמה קשה לה היא סיפרה לי על דברים קשים (אבל מאוד קשים) שקורים לאנשים אחרים שהן מכירות או ששמעו עליהם. זה הזכיר להן שהצרות שלהן קטנות ושמר עליהן ועל הפרופורציות שלהן שלא יצאו מפרופורציות.

*
כבר כמה שנים שאני ממעיטה מאוד בצריכת חדשות. אני יודעת שבגלל התחרות הכלכלית בין ערוצי החדשות השונים על מי מביא יותר דם, ובגלל הנטיה התרבותית שלנו, ובטח גם בגלל השואה, החדשות מוטות באופן מובהק אל הדברים הרעים ולא מייצגים את חלקם היחסי במציאות החדשותית. זה יוצר עיוות באיך שצרכן החדשות רואה את העולם. פשוט מעוות לו את החיים.

*
אז מסתיים לו השבוע החיובי למות הזה שהיה לי ואני נשארת עם שאלה ללא תשובה: אולי נכון להתעלם באופן טוטאלי מכל מה שרע. לחיות בללה לנד ולהתאמן על להתעלם מכל מה שלא טוב.

בסקר שערכתי ביומיים האחרונים בו שאלתי חברים מכרים ועמיתים את השאלה הזאת הסבירו לי חד משמעית כל הנסקרים, עם המון הגיון והרבה אינטלקט למה זה לא אפשרי ואפילו לא רצוי. אני חושבת שהם סתם שליליים כולם.

2 thoughts on “בבוקר שלחתי לדורדור הודעה: “תעשה טובה ממי” (נו טוב, לא כתבתי ממי) “תעשה משהו עם ידית הברזל של דלת הכניסה, היא כל הזמן נופלת….”

כתיבת תגובה