הפוסט הזה מוקדש לחברה שלי עינת נתן ולכל מי שישב בחג עם המשפחה הגרעינית שלו, וטפטיפונת יתבאס מזה….

הפוסט הזה מוקדש לחברה שלי Einat Nathan ולכל מי שישב בחג עם המשפחה הגרעינית שלו, וטפטיפונת יתבאס מזה. (ושתדעו שבהתחלה כתבתי “רק” לפני ה”עם המשפחה הגרעינית” והורדתי כדי לזכור את חצי הכוס המלאה)

נתחיל בשתי משוואות ללא נעלמים:

להיות נכדה לפולנים בוגרי שואה+ בת לחד הורית + אחיינית לדוד שלא חי בארץ + בת דודה לבנות דודות שחיות בארצות הברית של אמריקה + ילדה במשפחה עם כל מיני טויכעס קרויבים שבאים לארץ לבר מצוות במצדה = חגים כילדה עם משפחה גרעינית (ושוב אמנע בשביל החיוביות מלהוסיף “רק”)

להיות נכדה לפולנים בוגרי שואה + בת לחד הורית + אחיינית לדוד שלא חי בארץ + בת דודה לבנות דודות שחיות בארצות הברית של אמריקה + ילדה במשפחה עם כל מיני טויכעס קרויבים שבאים לארץ לבר מצוות במצדה = להפנים מהחג הראשון בו ישבנו חמישה אנשים סביב השולחן את הידיעה שאדאג לילדי למשפחה גדולה עם חגים הומי דודים דודות וטף.

*מאז ה98 שלי ב3 יחידות מתמטיקה לפני 200 שנה, לא הלך לי כל כך טוב עם משוואות, אז אם לא אכפת לכם, נהיה לי חשק לעוד:

אמא (אני, שיש לי 1 אחות נשואה + 6 ילדים) + אבא (דורדור, שיש לו עוד 1 אח נשוי + 1 אחות נשואה ולשניהם יחד 4 ילדים)= עדיין ארוחת חג עם משפחה גרעינית (ושוב לא אוסיף “רק”).

כי למשפחה המורחבת שלנו יש אמנם אחלה פוטנציאל לחגים משותפים עם מלא בני דודים שיושבים יחד סביב שולחן הילדים, ועושים רעש, וצוחקים על איך שסבתא שרה, וזוללים את העוף עם התפוחי אדמה שלה, ומשחקים קלפים על הרצפה, וכשהם גדלים הם יושבים יחד בגינה ושותים בירות, ונזכרים איזה כיף היה בחגים כשהיו קטנים ואיך צחקו על איך שסבתא שרה.
אבל המשפחה שלנו היא משפחה ישראלית מורכבת עם חוזרים לאלוהים, או סתם שומרי חלב/ בשר או כאלה שלא חיים בארץ או כאלה שמתאים להם יותר בצד השני. ובגלל שאני אוהבת את כולם אני מפרגנת להם, אבל מתבאסת שאין לילדים שלי חגים הומי דודים דודות וטף. לפעמים זה עושה לי חשק לשבור את הכלים ולבטל את החגים

נסיים במשוואה חגיגית לקינוח:

סבא (דורדור) + סבתא (אני) + ארבעה אחים ואחיות + ארבעה בני ובנות זוג + 12 נכדים ונכדות (מינימום!) סביב שולחן ילדים רועש ומתלחשש וצוחק על סבתא= דיר בלק אם זו לא תהיה ארוחת החג שלנו בעוד 15 שנים. ושלא יחשבו הפרזיטים שלי שרק אני מכינה את כל האוכל, ושיחנכו את בני ובנות זוגם ואת הילדים שלהם הפרזיטים הקטנים לעזור, לפנות ולנקות, ברור? ואפשר להביא לסבתא פרחים, מה כבר ביקשתי? לא צריך מתנות אמרתי. אני כבר יש לי הכל. ושבחג שאחרי ילכו למחותנים ויתנו לנו קצת שקט. קצת שקט!!!

זהו, סיימתי לרטון. אל תדאגו יהיה לנו חג נחמד מאוד. כי בתוך חצי הכוס המלאה נשפריץ אחד על השני 2 הורים+ 4 ג’ינג’ים שזה רועש ושמח בפני עצמו. יהיה גם 1 כלב + 1 חתול ואולי עוד 1 חתול שנעלם יעשה לנו הפתעה ויחזור לכבוד החג. והכי חשוב יש לנו 2 סבתות אהובות שחוגגות איתנו, וכמו שאוהבים להגיד היום זה לא מובן מאליו.

חג שמח ושנה טובה

כתיבת תגובה