השבוע כשעמדתי שוב בפקק האינסופי למדינת ת”א, בא לי רעיון שלדעתי הוא גאוני, ותיכף הוא יהיה כזה גם לדעתכם….

השבוע כשעמדתי שוב בפקק האינסופי למדינת ת”א, בא לי רעיון שלדעתי הוא גאוני, ותיכף הוא יהיה כזה גם לדעתכם.

אם האנושות נחלקת לשניים: אנשי הבוקר שמתעוררים בחדווה ב4:00 לפנות בוקר. ב6:00 הם כבר אחרי ריצה של 3 ק”מ, מקלחת, קריאת העיתון וחצי ספר (של 430 עמודים מינ’), שתיית הקפה השני וכתיבת שלושה פוסטים בפייסבוק, ואם לעומתם ישנם את אנשי הלילה שסופר מרוכזים בהכנת מצגת עם גרפים דווקא ב3:00 לפנות בוקר אחרי שחזרו ממסיבה…

אם יש שתי קבוצות אנשים שלכל אחת נח לחיות בזמנים אחרים, למה שלא נחלק את העולם לשתי משמרות?

משמרת הבוקר תקום בזמן הנהוג כיום, ההורים יצעקו על הילדים ששוב הם לא מספיקים להתארגן בזמן עד 7:30, יקחו אותם לבית ספר עד 8:00, יסעו לעבודה ויגיעו סביב 8:30 -9:00. יצאו להפסקת צהרים סביב 13:00, יעשו את עצמם עובדים מ14:00, אבל בעצם ישקעו בתרדמת העיניים הפקוחות מול המסך, יצאו מהעבודה בין 16:00 ל18:00, יאספו את הילדים מהצהרון כדי לראות אותם איזה חמש דקות לפני שישליכו אותם בחוג שמתחיל ב17:30. יאספו אותם סביב 18:30, יסיימו להאכיל ולקלח אותם עד 20:00, ישכנעו את עצמם שזו שעת ההרדמה בבית שלהם, ובפועל הבית יהיה על גלגלים עד 22:00. אז הם ישבו רגע על הספה כדי להירגע ממירוץ היום ויתעוררו כרגיל ב6:30 עם השעונפון המעורר.
המשמרת השנייה תקום בצהרים, ההורים יצעקו על הילדים ששוב הם לא מספיקים להתארגן בזמן עד 12:30, יקחו אותם לבית ספר עד 13:00, יסעו לעבודה ויגיעו סביב 16:30-17:00 (אתם קולטים את הגאונות, לא יהיה יותר דבר כזה לסוע נגד הפקק). יצאו להפסקת צהרים סביב 18:00, יעשו את עצמם עובדים מ19:00, אבל בעצם ישקעו בתרדמת העיניים הפקוחות מול המסך, יצאו מהעבודה בין 21:00 ל23:00, יאספו את הילדים מהלילון כדי לראות אותם איזה חמש דקות לפני שישליכו אותם בחוג שמתחיל ב22:30. יאספו אותם סביב 23:30, יסיימו להאכיל ולקלח אותם עד 01:00, ישכנעו את עצמם שזו שעת ההרדמה בבית שלהם, ובפועל הבית יהיה על גלגלים עד 03:00. אז הם ישבו רגע על הספה כדי להירגע ממירוץ הערב ויתעוררו כרגיל ב11:30 עם השעונפון המעורר.

אל תיתממו ותגידו לי שזה מייצר הפרדה בין אנשים שונים. אין דתיים וחילוניים? אין אשכנזים ומזרחיים (כן, עדין)? אין עניים ועשירים? אין חתולים וכלבים? אז יהיו גם אנשי הבוקר ואנשי הלילה. פשוט.

תחשבו כמה כסף זה יחסוך, כמה רוגע ושלווה זה יביא. אפקט הפרפר שייצר המהלך הזה יביא בסופו שלום עולמי. אני בטוחה.

50% מהפקקים לעבודה וחזרה יחסכו, אפשר יהיה לנצל 50% פחות מתקני לימוד כי באותו בית ספר ילמדו פי שתיים מכמות הילדים במשמרות, שתי חברות תשכורנה את אותם משרדים בשתי משמרות, התורים בסופר יתקצרו, כנ”ל לגבי התורים לנדנדה החדשה בגנ”ש. הדוגמאות אין סופיות, רק תתחילו.

אז נכון, זה מעלה גם כמה שאלות שצריך יהיה לתת עליהן מענה כמו:
– מה יקרה אם ילד אחד מבני משפחת הלילה הוא דווקא טיפוס של בוקר? (שיתרגל. אחרי הצבא שימרוד ויעבור למושב שכוח אל של אנשי יום.)
– איך בתוך משפחה מורחבת יגשרו על הפערים בין המשפחות הגרעיניות שאינן מאותה משמרת? (שיעשו פשרות, שילכו אחד לקראת השני. שבחגים יהיו ערים בשעות שפחות נוחות להם למען אחדות המשפחה.)

חשוב לי להבהיר שאני לא הולכת לרשום פטנט ואיני רוצה כל תגמול על הרעיון הגאוני שלי. זו תרומתי לאנושות. אני לא אומרת שלא אדרוש סכומים נאים, טיסות במחלקה ראשונה ומימון מלא כשיזמינו אותי להרצות ברחבי תבל על העיקרון החדשני ששינה את פניו, אבל זה יהיה בקטנה לעומת כל הטוב שאביא לעולם.

כתיבת תגובה