השבוע שוב ארזנו את כל הבית והעמסנו אותו על הגגון של הרכב ובתוך הבגאז’ ומתחת למושבים ומעל האמברקס ומאחורי המראה…

 

השבוע שוב ארזנו את כל הבית והעמסנו אותו על הגגון של הרכב ובתוך הבגאז’ ומתחת למושבים ומעל האמברקס ומאחורי המראה, ובתא הכפפות וגם בתאים הצדדיים של הדלתות. בסוף הצלחנו לדחוס גם את הילדים, ויצאנו לשלושה ימים קסומים במדבר.

עכשיו לאחר יומיים של ניקוי אבק מכל חלקי הגוף, והספגת גלונים של קרם לחות בעור, ריכזתי עבורכם ועבורכן 10 טיפים לקראת יציאה לקמפינג:

1. אל תשכחו לארוז:
כלי רחצה, למרות שבדרך כלל אין בהם שימוש
בגדים, למרות שבדרך כלל אין בהם שימוש
תרופות, למרות שבדרך כלל בדיוק את התרופה שצריך שכחתם להביא.
פלסטרים, כי זה מה שבסוף תמיד עוזר לילדים.
הכי חשוב! ארזו חבר אלוף שיודע לארגן הכל, ושיש לו מפות, גנרטור ורשת צל נשלפת מהגגון, וגם ארגזים מסודרים עם כל הציוד הדרוש, ופויקה, והרבה סבלנות.

2. דאגו מבעוד מועד לתעסוקה לילדים. הביאו משחקים, חוברות צביעה וטושים. אם הכל כולל חיפוש מאובנים וקריסטלים ונפלי פגזים כבר מוצו ומשעמם להם, הציתו לכל ילד מדורה קטנה. ילדים הם פירומנים והטיפ הזה תמיד עובד. בדוק.

3. מכיון שקמפינג הוא כיף, אבל רחוק מלהיות נופש, מומלץ מאוד לשוב הביתה קצת לפני החזרה לשגרת מסגרות החינוך והעבודה, כי אחרי קמפינג חובה יום יומיים (שלא לומר שבוע) מנוחה.

4. למרות שנראה לכם שאנחנו כבר עמוק בתוך שנות ה2000 אל תשכחו פותחן קופסאות שימורים. תמיד דווקא קופסת השימורים של טבעות האננס שבאה להמתיק את סוף הארוחה ולהחליק את עודפי המזון שעומדים במעלה הושת, מתגלה כתקועה במילניום הקודם נטולת צ׳ופצ׳יק לפתיחה, ובקופסת התירס שהילדים רוצים ע-כ-ש-י-ו, הצ’ופצ’יק נשבר בעת נסיון הפתיחה.

5. רדו לפחות שלושה קילוגרמים לפני הקמפינג.

6. אם יש לכן או לכם תינוקות או ילדים או ילדות צעירים או צעירות שלא ישנים או ישנות טוב בלילה, קמפינג זה ה-פתרון שכל יועצי ויועצות השינה ממליצים וממליצות עליו (ואם לא, אז הם והן לא מבינים ומבינות מהחיים שלהן וכדאי שיאמצו את ההמלצה הזו החל מעכשיו, לא דקה אחרי). ארבעה מאותגרי ומאותגרות שינה גידלתי, ואם היה מקום בו הם והן ישנו טוב זה בקמפינג. בדוק.

(הפסקת ישור קו קטנה: בחלומות שלכם ושלכן אני ממשיכה לכתוב בשני ובשתי המינים והמינות. מעכשיו כותבת איך שמסתדר לי ומבטיחה מראש שאני מתכוון ומתכוונת לנשים ולגברים כאחד וכאחת)

7. (זה דווקא טיפ לנשים) אם כמונו משפחותיכן נוהגות לעשות קמפינג באמצע שום מקום (קלישאה לעוסה, אבל אם תחשבו עליה עוד רגע תמצאו שהיא פיוטית ויפה) בשלב בחירת מיקום חניית הלילה קחנה פיקוד! לבנים יש בולבול וממש לא מעניין אותם אם יש בקרבת מקום שיחים גבוהים או חמוקי סלעים למסתור. דאגי לעצמך ולבנותיך, אחרת תמצאי את עצמך באמצע לילה בהיר, מתכתבת עם לבנה עגולה במלואם של אחוריים חשופים ובוהקים בלב המישור השומם.

8. זה אולי נראה לכם טיפ קטן ולא חשוב, אבל את האוהל פיתחו תמיד כשהפתח לא מול כיוון הרוח. אני פתחתי אותו פעם עם הפתח מול הרוח ותוך דקה מצאתי את עצמי עפה. זו הייתה אמנם חוויה פסטורלית ומרוממת נפש לראות את המדבר הקסום מתקטן מתחתי, לחוש את האוויר הנקי בריאותיי ולהסחף, הצניחה אבל הייתה כואבת.

9. אם באוהל עסקינן, אז הדבר המבאס ביותר שיכול לקרות בקמפינג הוא שאחרי שמניחים את המחצלת, פותחים את האוהל, מותחים מיתרים, מקבעים יתדות, מניחים בתוך האוהל את המזרונים, מסדרים את הסדינים ונשכבים רגע לנוח, מגלים אבן שפיצית ממורכזת בדיוק מופלא מתחת לאוהל. הטיפ אם לא הבנתם הוא להשקיע בחלק של נקיון המשטח לפני הקמת האוהל. אנחנו רכשנו במבצע שופל קטן שעושה יופי את העבודה.

10. טיפ אחרון והכי חשוב: צלמו את עצמכם, גם בוידאו, אולי אפילו במצלמה נסתרת. זה חשוב כי כשתגיעו הביתה זה יזכיר לכם כמה יותר נחמדים, אדיבים, נדיבים, חברותיים והורים למופת אתם בטבע, בלי הנייד, בלי מתחי היומיום. זה לא שתוכלו לשחזר את זה, אבל אולי זה יעשה אתכם טיפונת יותר טובים. לפחות לאיזו תקופה.

כתיבת תגובה