זה התחיל בשבוע שעבר במסיבת הסיום של גן חובה של הנסיכה שסיימה פרק בחיינו כהורים לילדי גן….

זה התחיל בשבוע שעבר במסיבת הסיום של גן חובה של הנסיכה שסיימה פרק בחיינו כהורים לילדי גן. השבוע המשכנו במסיבת סיום של כיתה ג’ ובמסיבת סיום של החטיבה. אליה תודה לאל לא הוזמנו ההורים, אבל מכיון שנשארנו ערים ושימשנו כנהגי קווי לילה הייתה גם שם תחושת מעורבות. בשבוע הבא יש מסיבה של ה’ שכוללת לילה לבן, קרי דורדור הולך להעביר לילה באוהל בחורשה של בית הספר ולדמיין שהוא בקמפינג התבודדות ותענית שתיקה.

חוץ ממסיבות הסיום הכיתתיות יש גם את מופע הסיום של הבלט ואת קונצרט סוף שנה של התופים ומופע סיום של ההתעמלות קרקע וערב הרכבים של מגמת המוזיקה ומסיבת סיום און ליין של קבוצת הוואטסאפ של האמהות של הבלט ועוד כמה שאני מקווה ששמתי להן תזכורות ביומן.

אם היינו מבלים רק נטו 23 שעות ו36 דקות בכל מסיבות הסיום (שזה הזמן הממוצע שלהן במשפחה של ארבעה ילדים) ניחא, אבל לכל מסיבת סיום נוספים הרבה נספחים:

לקראת המסיבות יש חזרות אינטנסיביות בשעות לא קונבנציונאליות. לפעמים במקביל לחזרה של מגמת המוזיקה של בית הספר יש חזרה של חוג ההתעמלות. במקרה כזה צריך לדבר עם המורים ולמצוא פשרות והטינאייג’רית מתעצבנת, וזה לא נעים כשהטינאייג’רית מתעצבנת.

צריך לשלוח כסף למתנה של המורים/ גננות. קודם כל צריך לזכור את זה ולא להיות בקבוצת ההורים הננזפים שוב ושוב שלא הביאו עדיין את הכסף. כשכבר זוכרים ושמים את הכסף בשקית עם פתק עליו כתוב שם הילד שלך, צריך לגרום לילד שהשם שלו כתוב על פתק בשקית לתת אותה לילד שאוסף את הכסף לפני שהשקית תקרע. הבעיה היא שאף פעם אף אחד לא זוכר מי לעזאזל הילד שאוסף את הכסף.

יש כמובן את אתגר טבלת ה”מי תופס את הכלים החד פעמיים ומי נדפק אחרון עם הפשטידה”.

אם אתם באיזה ועד, אז בכלל אכלתם אותה (למרות שאתם אנשים נדיבים שנהנים לתרום לקהילה, אז אתם לא יודעים שאכלתם אותה) ואז יש לכם עוד כל מיני משימות כמו לנדנד להורים שעוד לא הביאו כסף למתנות וללכת לקנות את המתנות. אבל השנה בואו נחשוב על משהו מקורי ובעל ערך… טוב נקנה שוב תיק או ספרים.

גם אם אתם לא בועד לא פעם מתקשרים לבקש שתכתבו את הברכה (כי אתם כותבים כל כך יפה בפייסבוק) או להכין מתנה מחומרים ממוחזרים לגן (כי למדתם בבצלאל לפני 16 שנים).

כדי להגיע למסיבות הסיום צריך לצאת מוקדם מהעבודה, זה אומר להגיע מוקדם לעבודה, זה אומר לשים את הילדים מוקדם בבי”ס, זה אומר להתעורר מוקדם מהרגיל, זה אומר ללכת לישון מוקדם וכו’ וכו’ וכ’ו. קוראים לזה אפקט הפרפר המתעופף ברברס. או בעגה המקצועית רפרפה טקפא.

מה שיפה זה שלכל מסיבת סיום יש מוצאי מסיבת סיום, או במילים אחרות אפטר פרתי (אבל חושלוקי פרתי). או במילים אחרות קבלו במחיאות כפיים את….החופש הגדול!!

כתיבת תגובה