יש קריאה בקפה ויש קריאה בכף היד. אני קוראת לאמהות בתחפושות של הילדים שלהן….

יש קריאה בקפה ויש קריאה בכף היד. אני קוראת לאמהות בתחפושות של הילדים שלהן. כן כן, אמיתי. היום אחשוף בפניכם חלק קטן מהסודות שלי.
מי שרוצה אבחון מעמיק יותר מוזמן אלי לפגישה אישית באורך 50 דקות (לא דקה יותר), בעלות של 450 ש”ח (לא כולל מע”מ). 10% מתוך הסכום יוקדש לילדים שחולמים לחגוג את קריסמס, וישאר אצלי בפיקדון עד שיגיעו לאוניברסיטה.

תחפושות הפורים מתחלקות לכמה קטגוריות ומאפיינות מספר טיפוסי אם:

– התחפושת הבנאלית: תחפושת קנויה, מטקסטיל זול שעושה צמרמורת בציפורניים. איש כוחות הביטחון, נסיכה, גיבור-על או הכוכבת המונפשת מהסרט האחרון של דיסני. האמהות שקונות את התחפושת הזאת הן ה-עצלניות או ה-גאונות או שניהם. בתחפושת הזו יש תת קבוצה של אמהות שהן רק גאונות. אלו הן האמהות שמזמינות את התחפושת חצי שנה לפני באינטרנט מסין.

– התחפושת המקורית: שקיק תה, לוח שנה רומי, יצור מהמיתולוגיה שאף אחד לא מכיר, אוזן המן, לוחות הברית או המבורגר. האמא היצירתית שעבדה כל כך קשה והשקיעה חודשיים ביצירת התחפושת יודעת שתקבל הביתה ילד מבסוט אש, או ילד בוכה. אין באמצע עם תחפושת כזאת. צריך להיות הורה קשוח לילד קשוח כדי לעמוד באתגר היצירתי והרגשי הזה בכל שנה.

– תחפושת קופסה: זה מתחיל בהתלהבות בכניסה לביה”ס ומסתיים בילד אומלל שלא יכול לזוז כי הוא תקוע בתוך קרטון של מקרר. מבחוץ רואים כבאית או טלפון נייד או מתנה עם סרט או מקרר משקאות. מבפנים כלוא ילד שהולך כל היום בצעדים קטנטנים, לא משתין ולא יושב ובכלל לא זוכר למה התחפש. ילד שמתחפש פעם אחת לתחפושת קופסה מעיד על אמא קצת מרובעת שקרטון וצבעי גואש הם חומרים שהסתדר לה איתם פעם אחת וסביר שכל השנים הילד שלה ימשיך להתחפש לקופסה עם חיצוניות משתנה.

– תחפושת הפרוצה, או בנוסח המעודן של חברתי היקרה אילאיל, “הערומה”: יש סופרוומן ערומה, יש שלגיה בגירסה ערומה, יש כמובן אחות ערומה וחדרנית ערומה ויש סתם ערומה עם מיקרו מיני, ביריות וגופית בטן לבנה קצת שקופה. האמהות של הערומות שגילן יורד עם השנים (השנה ראיתי ערומה בת 11!!) הן אחת מהשתיים, או סופר שמרניות שהילדות שלהן מתמרדות, או תמימות ביום שבמסיבה בלילה יתחפשו בעצמן לזונות (סליחה, ערומות).

– התחפושת הזוגית או אפילו המשולשת: תאומים סיאמיים, לוחות הברית, שטן ומלאך, שלושת הקופים- האילם החירש והעיוור. תחפושת שיוזמות אמהות שרוצות שאמא אחרת תארגן להן את הילד. אלו אמהות שמוכנות לקחת סיכונים, כי בסוף הן יודעות, יש מצב שתחפושת של ילד נוסף תיפול עליהן.

– ה #תחפושת המושקעת: תחפושת תפורה ומוקפדת שנראית כאילו יצאה ממגזין. אלה אמהות שמוציאות את כולנו כאלה קטנות. אותן אין מה לאבחן, אותן צריך פשוט להרוג.

– התחפושת המושקעת יד שניה: נו באמת, הרצחתן וגם ירשתן? גם לא נקפתן אצבע ולקחתן מהחברה שלכן המשקיענית את התחפושת שהכינה לבת שלה בשנה שעברה, וגם יצאתן האמא של הילדה שזכתה בתחרות? התביישו לכן!

ב #פורים הבא אחשוף בפניכם את הקשר הישיר בין התחפושות של הילדים שאתם רואים סביבכם, למערכת היחסים בין הוריהם. לא תאמינו כמה אפשר לגלות. יש למה לחכות!

כתיבת תגובה