לפני חודשיים קניתי כרטיסים להופעה של ברי בסילבסטר. נראה היה לי רומנטי להתנשק עם דורדור בהופעה….

לפני חודשיים קניתי כרטיסים להופעה של ברי בסילבסטר. נראה היה לי רומנטי להתנשק עם דורדור בהופעה של רוקר אמיתי, חתיך ומזדקן. רציתי שחוויה מיוחדת תתחיל באופן סימבולי שנה עוצמתית וטובה.

שלושה שבועות לפני ההופעה דורדור הודיע ששנת 2016 שלו תפתח בתחרות. כמובן שפירגנתי. סוף סוף ראלי, אחרי תקופה ארוכה בה טורפדו כל הניסיונות להניע את הספורט המוטורי הישראלי.

מכיון שתכננתי לפתוח את השנה החדשה קצת אחרת, פירסמתי בפייסוש שיש לי כרטיס מיותר ומי שרוצה לבלות איתי מוזמן. פנו כמה אמיצים ואמיצות שכנראה גם חיפשו ריגושים. כולם נראו לי אנשים מעניינים ומסקרנים שיהיה נחמד לבלות איתם.
כשחברתי הטובה כתבה לי שהיא באה איתי, הודעתי לעצמי שהנסיון לצאת להרפתקה נכשל והודתי לכל מי שניסה לקחת בו חלק.

עד הרגע האחרון לא היה ברור אם התחרות תתקיים או לא. מישהו שוב ניסה לחרב להם עם דרישה לעוד איזה אישור. בסוף הועמס האופנוע על העגלה הרתומה לג’יפ שיצא לדרך כשהוא משאיר אחריו עננת אבק סימבולית על אספלט קיומי.

כשירד מבול בחוץ + גיליתי שהטינאייג’רית התחילה ללכת למסיבות בסילבסטר רחמנא ליצלן+ לא מצאתי סידור לשאר הילדים הבנתי שכנראה את השנה הבאה אצטרך לפתוח בחווית שינה מתחת לפוך וכמעט העלתי הודעה עדכנית: “למכירה 2 כרטיסים לברי במחיר מופקע”. כמו תמיד אמא שלי הצילה אותי בסוף ונתנה לי בעיטה בתחת החוצה אל הכפור עם מיני שחור ואיפור מעושן.

זו הייתה הופעה מעולה. ברי שהשפריץ כרגיל סקס-אפיל ועוד עשרה נגנים, אקזמפלרים אחד אחד, הרימו והורידו חליפות את תקרת האולם, ולכולם שם היה ברור שאין קץ לילדות.
התופים הדהדו לי בתוך הגוף והרגשתי כמו כלי נגינה.

הצטערתי שדורדור לא איתי. הוא ביקורתי בעניין הופעות וידעתי שהיה נהנה.
צילמתי לו סרטון ותמונות ושלחתי לו ישר אל האוהל אי שם במנוחה שבערבה כדי לנסות להכניס אותו לאווירה.
צילמתי ושלחתי לו דיוקנאות כל אחד מעשרת הנגנים המוזרים ועל כל אחד כתבתי תיאור משעשע.
צילמתי ושלחתי לו את הקהל רוקד
צילמתי ושלחתי לו סולו גיטרה מהפנט
צילמתי ושלחתי לו את ברי שר
הוא כתב: “מעניין” (בלי סימן קריאה)

אחרי שעתיים וחצי, לקראת סוף ההדרן החמישי, הקהל התחיל לספור לאחור וברי בסנכרון מושלם סיים את השיר בול שבע שניות לפני חצות. האור על הבמה כבה וזרקורים הופנו אל הקהל

כשזוגות סביבי החלו נצמדים זה לזה, מצאתי את עצמי פתאום בדחף בלתי מוסבר צועדת בצעדים מהירים ובטוחים קדימה תוך שאני מסיטה לצדדים בתנועות ידיים ארוכות ונחושות את כל מי שעמד בדרכי.
בלי היסוס הלכתי ישירות לעבר המטרה. היו כמה שקלטו שאיזו משוגעת שועטת לעבר הבמה ועקבו אחרי במבטם.
הייתי כבר ממש קרובה כש ברי סחרוף פגש את מבטי הנעוץ בו מתקרב אליו.
הוא כנראה הבין שמשהו שאינו בשליטתו עומד לקרות ופשוט הביט אל תוך עיני עוד שלוש שניות, שלאחריהן תפסתי את לסתו באצבעות פשוקות משני צדיה, התקרבתי אל פניו ודפקתי לו צרפתית של הלייף.
ידיו נשמטו על הגיטרה שהייתה תלויה על עורפו. הוא לא התנגד.
התנשקנו נצח.
התנשקנו והמח בער.
התנשקנו והלמות הלב המציאו מקצב חדש.

כשהתנתקנו ופקחתי את עיני הייתה כבר שנה חדשה.
ידעתי שהיא תהיה מעולה.


הצילום הנהדר של Dafna Talmon

כתיבת תגובה