עד לפני ימים ספורים הייתי אישה נאה ומטופחת

עד לפני ימים ספורים הייתי אישה נאה ומטופחת.

זהו זה, זה נגמר. החל מהשבוע הבא אני עומדת להראות כמו נהג סמיטריילר אמריקני שחוצה את היבשת במשך שבועות.

ויש כאן אחראים ויש לומר זאת בקול, כי מי שצריך לתת את הדין על העניין הזה, צריך לתת את הדין, וצריך שכולם ידעו כאן מי הקרבן (וזה לא שאני מתקרבנת עכשיו).

אני פשוט רוצה להסיר כאן מעצמי אחריות קבל עם וצוקי גם. שלא תגידו שלא ידעתם ושלא תאמרו “לא אמרת”.

כשתראו אותי בפעם הבאה יוצאת מהאוטו ולא תזהו אותי ואחייך ואגיד לכם “זו אני אורי” ותתעלמו, ואקרא מול צלמיתכם המתקטנת “אני אורי. ניר וינטר, בחיי” ותמשיכו ללכת ולא תבינו מי זאת הזקנה הזאת עם האפרו המדובלל שטוענת שהיא הבחורה הנאה ההיא שהכרתם, או כשאגיע למשרד בבוקר אפורה ומרושלת כמו עכברוש שיצא הרגע מצינורות הביוב של העיר לוד, שלא תתפלאו לי, אוקיי?

כי האחריות החד משמעית כאן היא לא אחרת מאשר של משטרת ישראל שהחליטה לשים שתי ידיים על נהגי ישראל ולשתות להם את הקפה ועכשיו כל הארץ מלאה אנשים שנוהגים עייפים ומנקרים, רק כדי שלא יקבלו אלפי שקלי קנס ועשרות נקודות בונוס שיקרבו אותם אל הקורס הנתעב ביותר שקוראים לו בשם של קורס לחינוך מיני. זה שמחרב לך איזה ארבעה ימי שישי ואת לא מספיקה לארגן כלום לקראת סופשבוע ולילדים שלך אין מה לאכול בערב שבת חוץ מאשר חלה מרוחה בשוקולד השחר.

זה לא שאיני מוכנה לעשות ויתורים, ואת הקפה שלי כבר הקרבתי למען המלחמה בתאונות הדרכים וגם ניתקתי קשרים עם חברות טובות רק כדי לא לחייג ברמזור (ואני לא מתקרבנת אמרתי). אני רק מכינה אתכם שאם לא ישתנה כאן משהו בקרוב, החל מהשבוע הבא אין יותר שיער משוח בקרם המעניק לו מראה מבריק, אין יותר לק אדום כטיפות דם אחרי דקירת האצבע בכישור, אין עדיים עדויים ואין עגילים ענודים ושום מסקרה שלא לדבר על צללית מעושנת. כלום! שמעתם? זקנה מוזנחת ובלויה, שמעתם? לקחו לי את ה40 דקות טיפוח בדרך לעבודה? יש לזה מחיר חברתי.

אני פונה אליכם ואליכן חברי וחברותי. הצטרפו לקריאה שלי לגורמים ברשויות אכיפת החוק. אני רוצה שישמעו כולם את זעקתי ושידעו שיש השלכות לדבר הזה, כי לראות אותי יוצאת מהאוטו במצב בו אני נכנסת לאוטו בבוקר, שתכלס חוץ מצחצוח שיניים הוא בדיוק המצב בו אני מתעוררת, זו אינה חוויה מלבבת.

הספירה לאחור מתחילה ואני לא מאיימת…אם המשטרה לא תתקפל מהתקנות הדרקוניות החדשות תשכחו מהאישה החיונית ומאירת הפנים שהכרתם, בת ה45 ומחצה שנראית מקס בת 39 ועשרה חודשים. לא יום יותר.

וזה לא שאני היחידה בסיפור הזה. לא הייתי עושה את כל הרעש הזה רק בשביל לזכות באיזה לייק, שניים, מאתיים. אני פשוט מזהה שמתפשטת כאן תופעה. פחות ופחות נשים עסוקות בפידור אפן ברמזורים, יותר ויותר מחטטות באף, וברחובות (ולא רק של רחובות) נצפות עוד ועוד נשים המסתובבות בהזנחה פושעת.

אתן יכולות להגיד שאני מחפיצה את המין הנשי, אתם יכולים להגיד שאני שטחית, ואני אומר שיש משהו בדבריכם, אבל בא לי להראות טוב, וכשגילי מתקדם לו בצעדי ספרינט ועור פני נשמט לאט לעבר הרצפה, זה דורש השקעה והשקעה דורשת זמן, וכשיש קריירה ויש ילדים וסנדביצ’ים בבוקר ו”תביאי לי בגדים!” והמפתח שנעלם בכל בוקר, זו האופציה היחידה, וזה לא שאני רוצה להקים כאן מחאה, ואני לא רוצה לבא ברע ולפצוח במלחמות חברתיות..
משטרת ישראל אני פונה אל הלב שלך..
מה סך הכל ביקשתי?

כתיבת תגובה