שלוש שנים לפני המאורע היא כבר החלה לעשות איתי מסחרה. אמרתי לה באסרטיביות: או מסיבה או טיסה לחו”ל! הייתי חד משמעית….

שלוש שנים לפני המאורע היא כבר החלה לעשות איתי מסחרה. אמרתי לה באסרטיביות: או מסיבה או טיסה לחו”ל! הייתי חד משמעית. היא צריכה ללמוד להתפשר. היא צריכה לעשות בחירות. אני צריכה להיות אמא חינוכית.

שלשום הסתיימה סוף סוף החגיגה הארוכה שכללה מסיבה לכיתה, מסיבה למשפחה ולקינוח חמישה ימים בלונדון.

מה הקטע של הבת מצווש הזאת? (יש מצב שכל התשובות נכונות):

1. הזדמנות להיות סוף סוף לבד במרכז העניינים, אחרי שמגיל שנה וחצי מולידים לה פה אחים אחד אחרי השני בקצב מסחרר?

2. הזדמנות לרקוד כמו גדולים במרכז רחבה של “מועדון”, שהוא בעצם מקלט דוחה באיזור התעשייה, המוסווה בחסות החושך ובעזרת מנורת דיסקו שמתעתעת את מוחם של הנערים הרכים?

3. מועד סמלי למעבר מילדות לבגרות? אלעק מעבר… היא הרי נולדה טינאייג׳רית.

4. ניצול ציני של מספר שיש לו אפילו שם (גם באנגלית וגם בעברית- סחטיין עליו), לטובת סחיטה רגשית ופיננסית של הורים שמנסים להיות מיוחדים, אבל בסופו של דבר נוהגים כמו כולם?

5. קונספירציה מתוחכמת לצורך סחיטת כספים מההורים, באמצעות תשלומים פרוסים ובהעברה עקיפה דרך הורי החברים, בסכום כולל של 100 ש”ח כפול מספר הילדים בכיתה?

6. מועד טוב לרכישת שמלה חגיגית שלאחר המאורע תזנח לה בארון לעד? שמלה מיוחדת, לא כמו של כל הבנות בכיתה. כן, נכון, עם טול מתנפנף דומה, וכן מקדימה קצרה ומאחורה ארוכה. כן, נכון, עם חגורת סטן דומה, אבל כזה צבע לא היה לאף אחת.

7. הזדמנות להתחפש לדוגמנית ולעשות בוק? אינעל הבוק!

—–

פעם בת מצווה (במלרע) הייתה אירוע קטן למשפחה המצומצמת ולחברים הקרובים בבית, עם כיבוד שאמא והחברות הטובות שלה הכינו.

לקראת המסיבה הנערה הצעירה הלכה עם אמה העירה (איפה קניון איפה? מי חלם אז שיהיה כאן Mall?) לרכוש את החזיה הראשונה בחנות הקטנה של האמא של ההוא מכיתה ח’. (מתה מפחד שהוא בדיוק יהיה שם).

פעם בת מצווה הייתה שנת התנדבות מטעם ביה”ס (שבסופו של דבר הסתכמה בניקיון כלובים מסריחים בצער בעלי חיים, או שטיפת כלים במטבח של בית החייל, או באישור מהרשג”ד שאתם מדריכים בצופים ושאתם כבר תרמתם- אבל הי, העיקר הכוונה)

בבת המצווה שלי קיבלתי שעון קיר עשוי מתקליט אמיתי. זה היה גזעי. קיבלתי גם קסטה של הג’קסונים וגם קצת כסף, ולא שאלתי את אמא שלי מה עשתה בו.
——

עכשיו יש לי מנוחה של כמה שנים טובות עד החגיגות של הקטנה. צריך לאגור כוחות.

מה עם הבנים הסנדוויצ׳ים בדרך? אין שום בעיה. הם יהיו בדיוק מרוכזים באיזה משחק על המחשב, אני מצידי לא אזכיר את הנושא, ויום אחד הם יהיו בני 14.

כתיבת תגובה